ארבעת הרכיבים הנבחרים לדיאטה בשנת 2014

חברות תוספי המזון מחפשות מזה שנים רבות את תרופת הפלא להרזיה. גלולה אחת ביום שתפטור אותנו מהטורח להתיחס למה שאנו ,איך אנו אוכלים את ומתי. הרבה מאד כסף הושקע במציאת במציאת הדיאטה , אך עד היום רק עם הצלחה חלקית. לשמחתינו אין פתרון פלא להורדת משקל. כל פתרון רצוי שיכלול שיטה לצמצום הקלוריות הנכנסות ותכנית לפעילות גופנית סדירה. מאחר ורובינו עשינו מספר דיאטות בחיים, אם אנחנו עוד מתענינים בנושא, לא לגמרי הצלחנו. לפנייכם ארבעה חומרים היכולים לעזור לכם להוריד משקל וכתוספת לכל דיאטה קיימת.

1. תה ירוק – במשך אלפי שנים שותה האנושות תה ירוק. בשנים האחרונות הוא נכנס גם לרשימת המשקאות בעולם המערבי ולא רק בסין וביפן. תהירוק CAMELIA SINENSIS  הינו תה שנקטף בתחילת הגידול ומיוצר מן הניצנים המובחרים של הצמח. לתה הירוק השפעה מיטיבה על גוף האדם באופן כללי. בשנים האחרונות נחקר רכיב חדש EGCG  רכיב זה הינו אנטי אוקסידנט חזק המסייע גם בהמרצת המטבוליזם ובשריפת שומן מיותר לאורך כל היום. על מנת לקבל את האפקט המירבי של שריפת שומן, יש לשתות לפחות 3 כוסות תה כאשר משתמשים בלפחות 2 גרם תה מובחר בכל כוס. ניתן לקבל גם תה ירוק בכמוסות, אך יש לבדוק היטב את יעילותן וכן את כמות ה – EGCG  בכל כמוסה .

2. סינפרין – סינפרין הינו אלקלואיד הפועל על מערכת העצבים. הוא מיוצר בגוף בבלוטת יותרת הכליה. בעבר "בן דודו" האפדרין שימש בכדורי הרזיה, אך כיום הינו מחוץ לחוק ברוב מדינות העולם. את הסינפרין מיצרים כיום מקליפה של תפוז מר CITRUS AURANTIUM  (ידוע בישראל בשם חושחש). לסינפרין תופעות הדומות לפעילות האפדרין. הגברת התרמוגנזה. הפחתת תיאבון והגברת המרץ. חשוב לציין כי תופעת הלואי של חומר זה הינה עליה בלחץ הדם. לסובלים מיתר לחץ דם אינו מומלץ .

3. קינמון – הקינמון ידוע כצמח המאזן את רמות הסוכר בדם. זו גם הסיבה שבעוגות ועוגיות עתירות סוכר נהוג להוסיף קינמון. כיום משמש הקינמון כתוסף מזון כמוריד מובהק של סוכר. בנוסף על כך הקינמון מגביר את קצב חילוף החומרים בגוף ומדכא במעט את התיאבון. גם לצמח הזנגביל (ג'ינג'ר) ישנן תכונות המזכירות את הקינמון, אך המחקר רק בראשית דרכו. שני הצמחים הינם מחממים כלומר מגבירים את התרמוגינזה של הגוף .

4. קפסאיצין – קפסאיצין הינה תרכובת אורגנית שומנית, אשר משמשת בצמחים מסוימים כהגנה שלא יאכלו לפני שהפרי בשל. הקפסאיצין הינו החומר הגורם לטעם החרף בפלפלי צ'ילי, אך לא בפלפל שחור שם החומר הפעיל הינו פיפרין שתכונותיו שונות מעט. הקפסאיצין מזרז מטאבוליזם, מדכא תיאבון והינו אנטי אוקסידנט חזק ביותר .

בהצלחה !!