דטוקסיפיקציה - נקוי הגוף מרעלים

ניקוי הכבד אשר נעשה בדרך הנכונה, מפחית את הדלקתיות של מערכת העיכול בפרט ואת הגוף בכללותו. בכדי להסביר את חשיבות הנקוי, כמה מילים על הכבד .

הכבד הינו האיבר השני בגודלו בגוף (אחרי העור) ומשמש כמסנן אשר מנטרל רעלים בכל דבר שאנו אוכלים, שותים, נושמים או מורחים על העור. כאשר הכבד פועל כהלכה, אנו מתפקדים בצורה אופטימלית, נהנים מאנרגיה מלאה, איזון הורמונלי, שינה טובה, מצב רוח מרומם ומעור נקי ללא נגעים. אם אנו סובלים מPMS  , עליה בלתי מוסברת במשקל, כאבי מפרקים, אקנה, בעיות עור, עיפות, כולסטרול גבוה, מורל נמוך, חרדות או סתם הרגשת נפיחות ודלקות, הסיבה היא כנראה כבד גדוש ושומני .

הכבד הוא אמנם האיבר שאמור לנקות את כל הרעלנים מן הגוף, אך גם הוא לפעמים אינו מספיק לנטרל את כל הרעלים הקיימים במזון, עודף אלכוהול, סמים קלים, גלולות למניעת הריון, קוסמטיקה וזיהום אויר. כל הרעלנים הקיימים במוצרים הנ"ל, צריכים להיות מנוטרלים ע"י הכבד ומופרשים מן הגוף דרך מערכת השתן, מערכת העיכול, מערכת הנשימה והעור. כאשר היציאות אינן סדירות, השתיה (רק מים נחשבים) אינה  מספקת והפעילות הגופנית אינה סדירה, אנו מעמיסים על הכבד רעלנים נוספים, שבסופו של דבר גורמים לו להיות כבד נרפה הגורם לסימפטומים הנ"ל .

על פי עקרונות הרפואה הסינית המסורתית (TCM) ,הכבד הינו איזור הרגשות. חוסר שקט, חרדה ודיכאון מחוברים תמיד לתקיעות הכבד. מומלץ לבצע דטוקסיפיקציה פעמיים בשנה באביב ובסתיו. בד"כ אפשר להסתפק בתקופה של שבועיים שלושה. קימות אין ספור שיטות נקוי חלקן יותר מהירות, חלקן יותר יעילות או יותר נוחות. כל אחד יכול יכול למצוא בקלות את הדרך המתאימה לו. באופן כללי יש לסלק מן הדיאטה היומית את המזונות גורמי תגובה דלקתית כגון: גלוטן, מוצרי חלב, קפה, אלכוהול וסוכר לבן. ישנם הגורסים כי גם תירס, סויה וביצים – מיותרים. בנוסף לניטרול מזונות אלו, יש ליטול טינקטורה לניקוי המכילה צמחים כגון גדילן מצוי, שן ארי שורש, סכיסנדרה וכו'.  המחשבה הנטורופטית תומכת הניקוי על בסיס יומי כדי לא להביא את הכבד מצב תעוקה.