יעוץ לאורח חיים בריא

יעוץ לאורח חיים בריא מבוסס על ההיגיון העומד מאחורי המשפט שאמר אבי הרפואה המודרנית – היפוקרטס: "יהיו מזונותיך – תרופותיך ויהיו תרופותיך – מזונותיך". גם מיועדינו הרמב"ם, החזיק בדיעה זו ונתן כמה עיצות תזונתיות, שהינן בשימוש עוד בימינו אלו. בשלושים השנים האחרונות, חלה התקדמות עצומה במדעי החיים, כגון ביולוגיה וכימיה ואפילו "הומצא" מדע חדש – מדע התזונה.

כיום אנו יודעים, כי יש סדרה ארוכה של רכיבים, שהינם חיוניים לגופינו על מנת לשמור על בריאות מושלמת. לעיתים, אותם רכיבי תזונה,אשר פועלים בגופינו באופן חיובי, במצב של בריאות אופטימלית, יכולים להוות סיכון בריאותי, במצבים פתוגניים שונים. לדוגמה: פחמימות המגיעות מפירות, ירקות וקיטניות, עשויות, במקרה של סרטן, להזין את הגידול. ע"י המנעות מפחמימות לחלוטין ומעבר לתזונה המבוססת על שומן כמקור האנרגיה העיקרי של הגוף, ניתן להרעיב את הגידול ולהשמידו בזמן קצר יחסית. דוגמה נוספת, היא, מגפת ההשמנה, אשר עפ"י "מומחי" חברות המזון, נובעת משומן מרובה במזון וממעוט פעילות גופנית. זהו שקר אשר נוח ביותר לחברות המזון ו"מסיר" מהם את האחריות למגפה ולכן גם ממומן על ידם.

למעשה היום, רוב מוצרי המזון המעובדים, מכילים רכיבים, אשר בחלקם רכיבי טעם וריח, רכיבים תופסי נפח, רכיבי שימור וכו'. המכנה המשותף לכל הרכיבים, הוא, מחירם הזול, העובדה שאינם נחוצים מן הפן התזונתי ואולי אף מזיקים וכן העובדה שלפחות לחלקם ישנה השפעה שלילית על בריאות האדם. סוכר (במיוחד – סוכרוז ופרוקטוז) וסוכר מלאכותי (מכל הסוגים) עומדים בראש רשימת המוצרים המסוכנים לבריאות האדם. בין היתר, נמצא קשר בין שימוש בסוכר מלאכותי לבין עליה במשקל הגוף (כאשר למעשה, סוכרים מלאכותיים, אינם מכילים קלוריות!).

בעיה נוספת של שימוש מרובה בסוכרים, היא, פגיעה בפלורת המעיים. בשנים האחרונות, אפילו רשויות הבריאות ברחבי העולם, מודות, כי למיקרוביום, יש חשיבות גדולה וניתגלו תפקידים חדשים של המערכת, אשר עד לפני שנים בודדות, ניראו הזויות לחלוטין. היום אנו יודעים, כי חלק מן המתווכים העצביים במח (נוירוטרנסמיטרים) נוצרים ע"י חיידקים פרוביוטים במעי. המתווך העצבי GABA למשל, מיוצר ע"י חיידק הנקרא לקטובצילוס רמנסס. חסרונו של החיידק הזה, עלול לגרום להפרעות שינה, חרדות ואי שקט שרירי. לאחרונה נתקבלו דיווחים על ילדים אשר סבלו מאוטיזם ומתוקפנות יתר, אשר טופלו בעזרת חיידקים פרוביוטיים ושבו להתנהגות נורמטיבית.

מה שהסתבר בשנים האחרונות הוא, כי רוב התפיסות התזונתיות שהיו מקובלות בעולם, הינן שגויות – לא כל הקלוריות שוות – קלוריות מחלבון דורשות יותר אנרגיה לעיכול, לעומת פחמימות. לא ניתן להוריד את רמת הכולסטרול הדם ע"י אכילת מזונות דלי כולסטרול – ההיפך הוא הנכון, דווקא ע"י אכילת מזון עתיר כולסטרול, ניתן להוריד את רמת השומנים בדם בסדר גודל של 50%. שומן אינו משמין ושומן רווי מסייע להפחתת משקל ועוד ועוד "ידיעות" אשר מופצות על מנת למקסם את ריווחי תעשיות המזון והתרופות ולא בכדי הן התעשיות העשירות ביותר בעולם.

בשנים האחרונות, נשתנו מעט התובנות אצל המומחים. חשוב לזכור כי עוד בשנות התשעים של המאה הקודמת, העצות התזונתיות ניתנו ע"י רופאים ובעיקר רופאי משפחה, אשר במסגרת לימודיהם בבתי הספר לרפואה, לא מופיע הנושא – תזונה. רופאים לומדים באופן מקיף ועמוק נושאים רבים, אך בסופו של דבר, מחלקים תרופות. מומחי התזונה הלגיטימיים של המאה ה–21, הינם בעלי רקע עמוק בכימיה, ביולוגיה ורפואה. הם מקבלים את החלטותיהם על פי הבנה תיאורתית ומחקרים קליניים ואפידמיולוגיים ולא על סמך אמונות הקימות בתרבותינו. מחקרים עכשויים מראים, כי גורם ההשמנה מספר אחד בעולם, הוא הפרוקטוז (סוכר פירות) ולא כפי ש"חשבו" – שומן. מחקרים אחרים הראו כי שומן רווי, הינו חיוני בתזונת האדם ואף עוזר בהפחתת משקל ולא כפי שהיה מקובל – "סותם עורקים".

כיצד מתבצע הטיפול ?

הטיפול מתחיל בתישאול מקיף ועמוק אשר עשוי להמשך אפילו שעתיים. בשיחה זו, מספר המטופל על אורחות חייו, מצבו המשפחתי, התעסוקתי ובמיוחד על מצב תזונתו. במידה וישנן בדיקות מעבדה רלוונטיות, כמובן שגם הן נלקחות בחשבון. לאחר ניתוח כל הנתונים מבצע המטפל, אבחנה מבדלת שבה נקבע ממה סובל המטופל ומה הדרך הנכונה לטפל בבעיה זו. בעקבות זאת ניתנות הוראות תזונתיות, בד"כ שונות מהדיאטה אליה היה מורגל המטופל, תוספי מזון שונים (אם יש צורך) ושינוי באורח החיים היום יומי. במהלך ביצוע ההוראות ע"י המטופל, מתקיים קשר רציף עם המטפל, ע"מ להבהיר כל בעיה שנוצרת אצל המטופל, מאחר ואצל רוב האנשים, השינויים המומלצים הינם רדיקלים. לאחר כחודש ימים מקובל לבצע פגישת המשך, כדי לבדוק מה בוצע ומהן התוצאות. במידת הצורך, מקבל המטופל תוספת \ שינוי של הוראות, אשר אמורות להמשיך את ההחלמה ולהביא את המטופל לבריאות מייטבית. כמובן שכל מקרה הוא לגופו, ישנם מקרים בהם הפתרון הוא מהיר וישנם מקר לעיתים קרובות יש להמשיך את הטיפול לכל אורך החיים.

למי זה מתאים?

סטטיסטית, ניתן לומר כי כולם, כולל כולם, לא אוכלים בצורה בריאה, אינם עוסקים מספיק בפעילות פיזית, אינם חיים בסביבה תומכת בריאות ובודאי שרובינו עובדים במישרות עתירות מתח ולחץ נפשי. ידוע לכל כי החיים בעולם המערבי, גובים מכולנו, מחיר כבד מבחינה פיזית ונפשית.

לדוגמה, צריכת הסוכר. אגוד הלב האמריקני, ממליץ על 5 – 9 כפיות סוכר ביום, אך הממוצע של צריכת הסוכר בארה"ב, היא 30 כפיות ביום. דבר "מעניין", היא העובדה שמדינת ישראל, נמצאת במקום הראשון בעולם בצריכת סוכר ממוצעת לנפש – 170 ג' ליום (34 כפיות). בודאי שבנושא הסוכר, על כולנו להשתפר באופן קיצוני. גם בתחומים אחרים, כגון: כמות סיבים תזונתיים, ויטמינים, חומצות שומן חיוניות וחיידקים פרוביוטיים, רובינו נמצאים בחוסר איזון (בד"כ מחסור).

כמובן שכל אחד רשאי להחליט על עצמו, אך לקבל החלטה ללא מידע, היא למעשה הימור שתוצאותיו יכולות להיות הרסניות. מסתבר שאם ברצונינו לחיות במצב מיטבי, פיזי ונפשי עלינו לקחת בחשבון את החומרים שאנו מכניסים לגופינו.

אנשים עם מחלות כרוניות, כגון סוכרת, מחלות לב. יתר לחץ דם, פרקינסון, היפרליפידמיה (עודף שומנים בדם) ועוד, יכולים לקבל תמיכה תזונתית, אפילו אם הם מקבלים תרופות קונבנציונליות. חלק מן המחלות ואפילו סרטן, הינן מחלות אשר בעזרת תזונה נכונה, עשויות לחלוף לחלוטין.

לכל מחלה כרונית סיסטמית, ישנה סיבה הקשורה למערכת העיכול. זה יכול להיות מחסור בנוטריאנטים מסויימים, עודף פחמימות וכו'. גוף האדם הוא מכונה מאד משוכללת ויש להשמע להוראות התפעול, אשר שונות מאדם לאדם. אשמח להפגש עמכם.