משקה שקדים

משקה שקדים כן/לא ? וכיצד
אין דרך ליפות את המציאות ה"חלבית" . אותו נוזל המופק בד"כ מעטיני הפרה ונמכר לנו , בין היתר , כמושיע מפני איבוד סידן , אינו כזה ! חלב מייצר ליחה ומתדלק מחלות רבות .
רבים מאיתנו נעזרים בתחליפי חלב ממקור צמחי , אין ספק כי מבחינת הטעם , חלב השקדים הוא הטעים ביותר . האם משקה השקדים שווה את המאמץ, מחיר, נוחות , טעם, ערכים תזונתיים ? כנראה שהפתרון אינו טמון באותם קרטונים צבעוניים , התופסים את מדפי המכולות והמרכולים .
כמה שקדים במשקה שקדים ?
אמנם משקה שקדים , בדרך כלל , אינו מכיל תערובת של , אנטיביוטיקה , הורמוני גדילה וסמים מרגיעים , ואינו מגיע מענף חקלאות מתועש ונצלני אך לעומת זאת , גם אינו מציע ניסים ונפלאות מהפן התזונתי .
מי שלוגם כעת בשמחה כוס משקה שקדים , כדאי שיניח אותה על השולחן . העובדה הבאה תהווה מקור לכעס רב . בכל קרטון של משקה שקדים , יש פחות מחצי חופן של שקדים !!!
למען הדיוק רוב חלבי השקדים מכילים סה"כ 2% של שקדים . מי שיציץ באתר של חברת ALPRO הוותיקה , יוכל לראות את הסימון של הערכים התזונתיים של משקה השקדים .דובר רשות השקדים של קליפורניה טוען , כי גם החברות האמריקאיות המובילות בתחום תחליפי החלב , אינן נוהגות בנדיבות יתר וגם במוצרים שלהם יש כ- 2% שקדים .
כן ,זאת אינה טעות 2% שקדים , זה מה שיש . אני חושב שכדאי לצרף את המשקה לקבוצת - "מים עם טעמים" למרות שבקבוצה זאת יש יותר מ- 2% טעמים . אמנם משקה שקדים כתחליף חלב , חוסך מאיתנו את כל הרעלים של תעשית חלב הפרה אך מאידך אינו תורם דבר לתזונתינו .
שקדים חיוניים לתזונתינו כמקור צמחי לחלבון טעים וקל לעיכול אך כאשר יש רק כ- 2 גרם שקדים בליטר של משקה , אנו מקבלים אשליה של "משקה בריאות" אשר בנוסף להיותו דל מאד בחלבון , מכיל ויטמינים ומינרלים שאינם ממקור שקדי וכמעט אינם נספגים בגוף.
אם הינו עוסקים בחברה אחת אשר מעגלת פינות , ניחא . לצערינו 2% שקדים , היא הנורמה המקובלת בתעשיה כולה .
שקדים לעומת חלב שקדים
הפיתרון הקצר והמיידי הוא שאין מה להשוות כמות מול כמות (2%!!!) אם ניקח מנה סטנדרטית של שקדים (25 – 30 ג' ) המכילה כ 160 קק"ל (קילו קלוריות ) לעומת כוס של משקה שקדים (240 מ"ל ) נקבל סה"כ כ – 30 קק"ל .
אם נשווה את כמויות החלבון , במנת שקדים סטנדרטית יש כ – 6 גרם חלבון וכ – 15 גרם שומנים טובים .מכוס משקה שקדים נקבל כ – 1 גרם חלבון ו 2.5 גרם שומן , מכאן נובע כי על מנת לקבל את אותם רכיבים חשובים , יש לשתות ליטר וחצי משקה שקדים או לאכול חופן שקדים . לדעתי אף אחד לא אוהב משקה שקדים עד כדי כך .
ובכל זאת ?
ובכן לא הכל כל כך גרוע .ניתן למצוא משקאות שקדים , אשר מכילים 10%- 12% שקדים . לצערי לא ידוע לי על מקומות המוכרים את המוצר בישראל . בנוסף קיימים עוד שני פתרונות הדורשים רמת מאמץ בינונית . הפתרון הראשון הוא לייצר בבית חלב שקדים . ניתן למצוא אתרים רבים המסבירים בפרוטרוט את השיטה מ א' .
הדרך השניה , העדיפה עלי , היא לקחת ממרח שקדים העשוי מ 100% שקדים ללא תוספות (מומלץ אורגני) ולהוסיף לו מים .
המתכון שלי : 2 כפיות ממרח שקדים בכוס מים ולערבב בעזרת בלנדר מקל , עד קבלת מרקם אחיד .
חשוב לזכור כי למוצרים הקנויים מוספים חומרים רבים , ויטמינים ומינרלים שהוזכרו קודם וחומרים מתחלבים ,מסמיכים וכו' שלחלקם , כמו גאלן גאם , ארבה גאם וכו' , עלולים להשפיע בצורה רעה על המערכת העיכול .
מחירו האקולוגי של שקד אחד הוא 4.5 ליטר מים !!! 82% מן השקדים בעולם , מגיעים מקליפורניה ,הסובלת מבצורת קשה . מומלץ לצרוך שקדים ישראלים שהם טעימים יותר ומכילים יותר רכיבים תזונתיים בריאים . כל שקד ביום מפחית את הסיכון למחלת לב ב – 3.5% .
בתיאבון ולרוויה .